Home » פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגן

פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגן

המעבר לבית אבות או לדיור מוגן הוא ללא ספק שינוי מהותי עבור כל אחד ואחת. פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגןלצד היתרונות והנוחות שבפתרונות אלו יש גם קשיים, חששות ומקום לא מוכר. אחד ההיבטים שלא תמיד זוכים לתשומת הלב הראויה להם בהקשר של המעבר הוא פינוי וסידור הבית לקראת המעבר לבית האבות או לדיור המוגן.

כמעט כל מי שהגיע לגיל הזהב ונמצא לפני מעבר לפתרון מגורים אחר מכיר זאת – הבית גדול וריק ברובו מדייריו בעבר, תחזוקת הבית קשה וכמובן שאין בו פתרונות טיפול וסיוע כמו בבית האבות או בית הדיור המוגן. אך את הבית / הדירה צריך להכין ולעיתים אפילו לפנות – תהליך שמלווה בעצמו בהיבטים פסיכולוגיים מורכבים ולעיתים בהיבטים טכניים שיש לקחת בחשבון.

מצד אחד ניתן לראות במעבר הזדמנות לצמצם פריטים ולהיפטר מדברים שלא השתמשתם בהם שנים, אך מצד שני כמובן שיש קושי ברור בעזיבת הבית או הדירה שלכם, בפינוי חפצים בעלי ערך סנטימנטלי וכיוצא באלו. אך סידור הבית צריך להיעשות, בעזרת המשפחה ו/או גורמי מקצוע המנוסים בנושא ספציפי זה.

מה לקחת איתכם?

מעבר לבית אבות או לדיור מוגן, משמעותו כמעט תמיד מעבר למקום מגורים קטן יותר מזה שאתם מגיעים ממנו, ברוב המקרים הכל מרוהט ומכיל את מה שצריך. לכן עולה השאלה מה כדאי לקחת איתכם למקום החדש ומה אפשר לאחסן בצורה יעילה באותו מקום.

לרוב אין צורך להעביר ציוד גדול כי הכל קיים בפיתרון המגורים החדש (למעט בתי דיור מוגן יוקרתיים עם יחידות דיור גדולות, שם אין מספיק מקום לחפצים סנטימנטליים רבים וקישוטים), כך שלרוב יש לפנות מהדירה אלבומים, תמונות וכיוצא באלו – למשפחה הקרובה וכדומה.

למרות הקושי הרגשי שבעניין, יש להכיר בכך שפינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגן כולל היפרדות מחפצים רבים, חלקם פרקטיים בלבד וחלקם הגדול בעל ערך מסוג אחר. פשוט אין מקום לכל הציוד מהדירה הישנה ותלוי במצב הרפואי / תפקודי פעמים רבות גם אין בהרבה מהציוד צורך ממשי.

שירות סידור הבית לפני המעבר

עם כל הקשיים של פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגן וסידור הבית לצורך השימוש המיועד לו – כאשר יש הבדל בין פינוי לצרכי מכירת הדירה לעומת פינוי וסידור לקראת השכרה או כניסת בן משפחה לדירה – פיתרון יעיל וכדאי במקרים רבים הוא שירות מקצועי של סידור הבית לפני המעבר.

הכוונה היא ממש לצוות מקצועי וייעודי המגיע לבית ומסייע בהכנות למעבר, באריזה, בהחלטות איזה ציוד נשמר לאחסנה ואיזה נזרק. מעבר לידע המקצועי של אנשי הצוות לסידור הבית לקראת המעבר, כאשר גורם חיצוני נמצא בתהליך, גורם מיומן ורגיש למורכבות התהליך, ניתן להגיע להחלטות רציונאליות יותר ויעילות יותר מבחינתכם לקראת המעבר.

כמובן שהרגישות והסובלנות כאן הן חלק מהותי והכרחי משירות סידור הבית לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגן, אנשי המקצוע מבינים ומכילים את הלחצים, החששות והקשיים השונים המלווים את המעבר והתהליך כולו מתנהל ברגישות המתאימה. הליווי הינו אישי וצמוד, מותאם אישי לצרכיכם וצרכי המשפחה הקרובה, תוך כדי מחשבה יעילה ופרקטית לקראת המעבר והדגשים הרלבנטיים לפינוי / סידור הדירה הקיימת.

התהליך של פינוי דירה לקראת מעבר לבית אבות או דיור מוגן בעזרת גורם מקצועי ייעודי כולל פגישות היכרות והיערכות, מיון החפצים בצמוד ללקוח, אריזה יעילה, העמסות ציוד וביצוע ההעברה בפועל למקומות השונים, פירוק הארגזים וסיוע בסידור הדירה בבית האבות או הדיור המוגן ושאר שירותים וסיוע בהתאם למצב הפרטני.

פינוי תכולת דירה

לאחר שסיימנו לארגן את החפצים שאותם לוקחים איתנו, את החפצים שמעבירים לבני משפחה וחברים יש לפנות את שאר התכולה בבית. חברות פינוי דירות למעשה נותנות שירות פינוי הדירה- הן מפנות ולוקחות את כל תכולת הדירה, חלק ממנו ממחזרים, חלק מוכרים כיד שניה וחלק מעבירים לאתר סילוק אשפה מורשה. למידע נוסף וקבלת שירות מקצועי לפינוי הדירה לחצו כאן.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715472

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר