Home » קרן אור – ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב ומשפחותיהם

קרן אור – ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב ומשפחותיהם

לייעוץ והכוונה במציאת
פתרון דיור
שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

העובדות הברורות הן שעם כל העלייה באיכות ובאורך החיים, האדם עדיין אינו חף מפני הזדקנות. זו מתחילה כבר בשנות השלושים לחייו של האדם ומגיעה לשיאה לקראת ההגעה לגיל הפנסיה. ככל שהמצב הגופני והקוגניטיבי של האדם מידרדר, וכאשר יכולת התפקוד העצמאי שלו נפגעת, מתחילות התלבטויות שונות.

כך למשל האדם המבוגר ומשפחתו עשויים להתחבט בין המשך המגורים בבית לאופציות מגורים אחרות לגיל הזהב, או לחפש אחר זכויות פיננסיות ואחרות שעשויות להקל את המצב.

אבל האם כדאי לבצע את ההחלטות האלה באופן עצמאי? ממש לא בטוח, על רקע העובדה שמדובר בהחלטות הרות גורל שמצריכות הבנה של מאפייני הקשיש וגם של התחום המדובר בישראל. חברות המספקות ייעוץ והכוונה בנושאים הנוגעים לחיי האדם המבוגר עשויות בהחלט לסייע.

מסגרת דיור בגיל הזהב – היכן כדאי להתגורר?

עם ההגעה לגיל הזהב, ועל אחת כמה וכמה כאשר יכולת התפקוד נפגעת, חלים שינויים אדירים בחיים. ההבנה כי קשה עד בלתי אפשרי להמשיך להתגורר באופן עצמאי אינה פשוטה לעיכול, אבל יכולה להיות פתח לשינוי לטובה באיכות החיים. מציאת עובד סיעודי, לרוב עובד זר, היא צד בלתי נמנע בחלק גדול מהמצבים. בנוסף לכך ניתן לשקול מעבר למוסד אחר המיועד לבני גיל הזהב הסובלים מבעיות תפקודיות, לרבות בתי אבות סיעודיים, בתי אבות לתשושי נפש או גוף וכן הלאה. 

האם יש פתרון חד משמעי, שיתאים לכל קשיש באשר הוא? ברור שלא. כאן כבר אפשר להבין מדוע הסיוע של החברות המקצועיות, המספקות ייעוץ והכוונה, כה חיוני. הן עורכות עם הקשיש (ולעיתים גם בני משפחתו) שיחת היכרות, במסגרתה אנשיה יכולים כבר להבין מהו מצבו של הקשיש ואילו צרכים עיקריים יש לו. בהמשך לכך ייעשה מיפוי של האופציות הרלוונטיות עבור אותו אדם, דוגמת המוסדות המתאימים לו ונמצאים בקרבת מקום לביתו הנוכחי או לבני משפחתו. 

החברות צפויות להעניק הדרכה גם בהתנהלות עצמה מול המוסדות האלה, בשאלות דוגמת החוזה הנחתם מולם, מסלולי התשלום, אפשרויות המימון וכן הלאה. מדובר בנושאים סבוכים, עם מלכודות המסתתרות כמעט בכל פינה, כך שאין לזלזל כלל בחשיבותו של הסיוע הזה. 

קבלת זכויות בגיל השלישי

בלי קשר לשאלת מקום המגורים, יש שורה ארוכה של זכויות שעשויות לשנות לחלוטין את תמונת החיים בגיל המבוגר. גורמים דוגמת המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, קופות החולים וחברת הביטוח מעניקים לעומדים בתנאים מוגדרים מראש זכויות, לרוב כלכליות. אלא שהמסע עד לקבלת הסיוע אינו פשוט בהכרח, כאשר בציבור הרחב יש חוסר ידע לגבי הזכויות שעשויות להיות רלוונטיות, אופן הפעולה הדרוש ועוד. 

אנשי מקצוע המכירים את התחום יוכלו לכוון את לקוחותיהם לגבי אסטרטגיית הפעולה הנכונה, בהתחשב במצב הבריאותי שלהם, ביכולת התפקוד ובמאפיינים אחרים. התנהלות מהסוג הזה עשויה להגדיל באופן דרסטי את סיכויי ההצלחה ואף לקצר את התהליך הדרוש עד שהסיוע הפיננסי החשוב כל כך יינתן לאדם הסיעודי המבוגר הלכה למעשה.

שירותי סיוע והכוונה ללא תשלום

על פניו, ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב נשמע כמו סיוע שהוא אמנם הכרחי – אבל עלול להיות כרוך בהוצאות לא מעטות (בדומה לסוגים אחרים של ייעוץ והכוונה, גם בתחום הזה). החדשות הטובות הן שזה ממש לא חייב להיות כך. חברת קרן אור, הנחשבת לבולטת בתחום, שמה לה למטרה לפעול לטובת הציבור. לכן הסיוע שהיא מספקת אינו כרוך בתשלום.

העזרה הזו כוללת ייעוץ, הכוונה והדרכה בנושאים הנוגעים לאדם המבוגר בכלל ולכזה המוגדר כסיעודי בפרט, הניתנים על ידי אנשי מקצוע מנוסים המעורים בעבודה עם האוכלוסייה החשובה הזו. 

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715472

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר